czwartek, 26 stycznia 2017

Z blogiem wśród zwierząt

Co robi w dzień świnka morska?
Je, śpi, wydala (dużo), czasem coś kwiknie, ryje w sianie, pogada do innej świnki i ogólnie jest bardzo niekłopotliwym zwierzątkiem.

Co robi świnka morska między północą a 4 nad ranem?
Napierdala zębami drewniany domek, jakby od tego zależało przeżycie całego gatunku.

9 komentarzy:

 1. Lisu, moja córka miała kiedyś chomika, a ten chomik uwielbiał od 2 do 4 w nocy biegać w kółku, wyobraź sobie to wycie, którego nie mogliśmy po ciemku zlokalizować. Te drobne noce przyjemności naszych miłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Chomik i kółko! Mieliśmy chomika. I kółko. Które robiło "skrzyp, skrzyp" przez całą noc. Z jakiegoś powodu gryzonie najlepiej się bawią po północy. Dla mnie to zagadka. Myślę o niej za każdym razem, gdy ten piekielny domek wali o wszystko, co świnia znajdzie w okolicy.

   Usuń
 2. Koszatniczki tez tak robia :)
  Tyle ze gardza patyczkami, nawet tymi bio, eko, znoszonymi dla nich specjalnie z dziewiczych czesci puszczy, NIE, pierdzielic patyczki, lepsze sa metalowe prety klatki! (byc moze dlatego, ze daja takie fajne wibracje dzwiekowe, jak sie jeden za drugim wali siekaczami)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pst... z gryzieniem prętów poradziłam sobie smarując je plasterkiem cytryny.

   Usuń
  2. Aaaa! No patrz, a ja masa ciemna nigdy nie wpadlam na jakies "sposoby"! Teraz juz sprawa przedawniona, ze tak powiem, R.I.P. w lesie pod drzewkiem...

   Usuń
 3. Nasza poprzednia świnka też była radiotelegrafistą. Bałam się, że sąsiedzi na nas do kontrwywiadu doniosą...:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świnia jest stadna, potrzebuje towarzystwa. Nie ma towarzystwa, to wysyła sygnały w kosmos...

   Usuń
  2. Były wtedy 2 świnki w domu! Jak ktoś poczuje w sobie duszę radiotelegrafisty, to żaden inny morski świntuch mu nie przeszkodzi w nadawaniu!

   Usuń
  3. No cóż...
   trzech synów matka miała,
   dwóch słynęło z mądrości,
   a trzeci, co był głupi,
   poszedł do łączności.

   Wiewiórowi to śpiewam. Bo ma 2 braci. I jako jedyny z rodzeństwa był w łączności :D Człowiek jednakże nie ma monopolu, świnia też może być radiotelegrafistą!

   Usuń

Śmiało, ale grzecznie ;)