sobota, 9 września 2017

Wytrych komunikacyjny

Wiewiór rzadko daje się wciągnąć w rozmowę o pojęciach abstrakcyjnych. Jest skupiony na wartościach materialnych. Czasem to wada, a czasem zaleta. Niemniej zdziwło mnie, że Wiewiór dał się wciągnąć w rozmowę o języku. Żeby było materialnie, rozmawialiśmy o naszych ulubionych słowach w języku polskim. Moim ulubionym słowem jest dupa ze względu na ilość znaczeń i emocji, jakie może w sobie pomieścić. Coś może być do dupy - czyli złe, ale znowóż niezła dupa to komplement, choć niewyszukany. Dupa może być seksualna i niewinnie infantylna - czego tylko mówca zapragnie.
Wiewiór uznał, że najlepszym słowem w języku polskim jest kurwa. Uzasadnienie: jak za kimś wrzaśniesz drzwi kurwa! to nie musisz już tłumaczyć całym zdaniem, że koleś ma zamknąć drzwi i że myślisz o nim same złe rzeczy, bo się nie umie zachować. Na dodatek od razu dajesz mu do zrozumienia, że robi ci przykrość swoją postawą. To wszystko w dwóch słowach.

O mało się nie popłakałam ze śmiechu. Jeśli macie swoje ulubione słowa, to koniecznie napiszcie. Z uzasadnieniem!

12 komentarzy:

 1. Nie wiem, czy ulubione, ale...
  Lubię słowo "naturalnie". Jest spokojne, ale dosadne. Cudownie wieloznaczne, ale nic konkretnego nie oznacza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drzwi naturalnie kurwa? Kurwa naturalnie drzwi? Hmm... ile nowych znaczeń!

   Usuń
 2. Tymi dwoma słowami można określić wszystko. Wszystko dalej zależy od sygnałów niewerbalnych i intonacji. Ersatz doskonały :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jeden czasownik na p i już znamy język polski :p

   Usuń
 3. Nie wiem, czy lubię, ale uważam za piękne słowo sepulka. Brzmi uroczo i nikt nie wie, co to jest. I nikt się już nie dowie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię wszelkie związki frazeologiczne rozpoczynające się od "o żesz" - to wspaniała rozbiegówka do wyrażania różnych emocji, od zachwytu po wkurw. Moim ulubionym słowem w j. angielskim jest sophisticated, brzmiące bardzo seksownie, choć z seksem ma niewiele wspólnego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seks może być sophisticated! Kurwa też. Tylko drzwi nie bardzo :D

   Usuń
 5. Nie lubię słowa - kurwa, ale lubię słowo - pierdolę

  japierdolę, pierdolę nie robię, nie pierdol, pierdolisz, pierdol się, odpierdol, dopierdol, przypierdol, wypierdol... itd w odpowiedniej tonacji, okolicznościach przyrody, na krótko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! To fantastycznie pojemny czaswonik, wszystko pomieści!

   Usuń
 6. Wiewiór rządzi. Ryczę ze śmiechu. :D

  OdpowiedzUsuń

Śmiało, ale grzecznie ;)